Ahojte.

To som ja Sigi. Prvý sponzorovaný plyšový medveď. Našiel som si v mojom preplnenom kalendári skulinku, tak som zašiel pozrieť, ako sa v týchto pohnutých časoch majú v ULULU. Trochu som sa aj obával, či tam nebudú porazenecky posedávať v zatvorenej predajni a sebaľútostne smrkať do rúšok a prskať aké je to všetko nafigu.

No len čo som vošiel, miesto pozdravu som vyfasoval metlu mojej veľkosti a Peťa ma so slovami „mám pre teba prácičku presne tvojho formátu“ odprevadila do skladu, kde som pol dňa vymetal pavučiny a z pod regálov vyšprtával kdejaké kdečo. Ani by ste neverili čo… Sklad majú teraz uprataný, prehľadný, nie ako tú čiernu dieru* čo tu bola predtým.

Potešilo ma, ako sa k tejto zavírenej súčastnosti postavili. Že z čohokoľvek sa dá spraviť príležitosť. Aj z pandémie všeobecnej naštvanosti. Aj z hov-a že sa bič upliecť dá. Stačí zmeniť uhol pohľadu.

Veď aha. Taký malý, bezvýznamný príklad.

V krabici som našiel poškodené, vyradené, nefunkčné vešiaky na vyhodenie a ukázal ich Robinovi, že čo s nimi. Pozerá na ne, obracia ich v rukách, keď tu zrazu sa zatvári tak vyjavene. Niečo sme spolu už prežili, takže ten jeho výraz dokážem spoľahlivo dešifrovať.

To príležitosť zavetril jeho síce monotematický, magnéziom zafúľaný, napriek tomu tvorivý duch.

Tak som vám to natočil.

Z čohokoľvek sa dá spraviť príležitosť. A tú treba chytiť za pačesy priatelia.

Tak držte sa!

P. S. A čo má na hrudi váš Clark Kent?

* Čierna diera je koncentráciou hmoty s tak vysokou hustotou, že jej gravitačná sila zabraňuje úniku akýchkoľvek častíc.Zdroj: Wikipédia.

Categories: Aktuality