Ahojte, to som ja Sigi, prvý sponzorovaný plyšový medveď.

Ani vám nebudem písať, čo to bezcitné, sebecké teľa chcelo dnes vyparatiť. Našťastie, stala sa zriedkavá vec a Robin odolal ničím nepodloženému pocitu, že sú super podmienky (tie sú podľa neho furt, pretože, neexistuje škaredé počasie, len škaredý turista) a prevládol v ňom ciťák, že sú na prd (oukej, nieje sebecké teľa). A že keď už sme tu, dáme aspoň Solisko..

Je to sebecké teľa! Keď sme vyšli hore, hneď zahol do Furkoty… že vraj plán bé. A tak sme sa chuchvalcami sivej, hmlovitej hmoty, povzbudzovaní polystyrénovým snežením, predierali opustenou dolinou.

Ale, aby som mu nekrivdil. Pri kľučkovaní pomedzi kosovku a žulové balvany, mi hovoril o snežení, vetre, teplote, snehových vrstvách, doskách, vankúšoch, prevejoch. Dokonca mi ukázal ako sa robí lavínový kompresný test. Bolo to super! On sa normálne, že vyzná!

Pri vyšnom Wahlenbergovom plese sa odrazu tá sivá opona zdvihla a my sme sa tešili, že sme sa nenechali odradiť. No a keď ešte vyšlo slnko, to sme sa už rehotali ako šialenci predávkovaní niečím fakt kvalitným. Kričali sme do doliny že SVET GOMBIČKA!! Paráda!

Bolo mi ľúto, že som ho nazval sebeckým teľaťom, tak som mu povedal že je mi to ľúto a že už mu tak nikdy nepoviem.

Keď sa pri aute prezúval zo skeletov, pýtam sa ho, odkiaľ toho toľko vie o snehu, vetre, lavínach a tak. A viete čo mi povedal? Že ráno keď sedel na veľkej, si pozrel jedno video na YouTube.

To je ale sebecké teľa!!

#ululunasbavi#budpripraveny#strediskolavinovejprevencie#slp#lavinysk#ululu

Na obrázku môže byť príroda
Sivo-sivá šeď.
Na obrázku môže byť príroda a sneh
Opis fotky nie je k dispozícii.
Môže ísť o detailný záber, na ktorom je sneh
Tá najspodnejšia „čiara“ je saharský piesok, druhá, následné oteplenie.
Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia a príroda
Bystrá lávka až inokedy.
Na obrázku môže byť príroda
Na obrázku môže byť príroda a lyžiarska zjazdovkaFurkotská čipka.
Na obrázku môže byť príroda a hora
Categories: Aktuality